A „Sokszorozódás módszertana” és a „Közösséget Átformáló Missziós Munkatárs” című képzések oktatóinak felkészítése során a szervezők szükségesnek látták azt is, hogy pedagógiai alapismeretekről és azok gyakorlati alkalmazásának módjairól is ismeretekhez jussanak az érintettek.

A képzés célja, hogy a résztvevők a felnőttképzésben elengedhetetlen alapfogalmak, folyamatleírások elmélyítése mellett a gyakorlatban alkalmazható módszereket tanuljanak, eszközismeretet szerezzenek ahhoz, hogy képesek legyenek megszervezni, megtartani akár egy kompetenciafejlesztésre is irányuló alapfoglalkozást a didaktika alapelveinek az érvényesítésével és interaktív elemek használatával.

A képzés során Hajnalné Gál Edina képzési-nevelési igazgató többek között beszélt a pedagógiai, didaktikai alapfogalmakról, egy foglalkozás felépítésének fázisairól, munkaformák és módszerek gyakorlati alkalmazásáról, tananyagegységek felépítéséről és didaktikai alapelvek szerinti gyakorlati megvalósításáról, valamint a képzésekben résztvevők teljesítményét értékelő rendszerekről.

Bejegyzés megosztása

Facebook
Kapcsolódó bejegyzések
Dokumentálás a gyakorlatban

A közösségi programok és foglalkozások sikeres lebonyolításához elengedhetetlen a rendezvények precíz adminisztrációja. Ezt a célt szolgálta a Cigány Módszertani és Kutató Központ szervezésében

Tovább »